Konverents Tallinna Reaalkoolis

13. novembril 2017 täitus 90 aastat Vabadussõjas hukkunud Tallinna kooliõpilastele ja õpetajatele pühendatud mälestusmärgi Reaali Poiss avamisest Tallinna Reaalkooli juures.
Tseremooniale olid kutsutud Läti, Rootsi, Soome, Suurbritannia, Taani ja USA suursaadikud, sest just need kuus riiki toetasid Eestit aastatel 1918–1920 kestnud sõjas.
Seal osalesid ka Jakob Westholmi Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja teiste koolide esindused, Eesti toonaste liitlaste suursaadikud, linnajuhid, vilistlased ja skautide esindajad.
Meie kooli poolt olid kutsutud kaks ajaloohuvilist õpilast (Aleksander Bychkov 10a ja Ruslan Neverov 10a ja ajalooõpetaja (Olesja Zutskov). Ürituse kavas oli kõned ja pärgade asetamine monumendi juures, kooli staadionil oli organiiseeritud sõdurisupp koos magusate saiakestega ning kuuma teega. Apollo kino Saku saalis korraldati väärikale tähtpäevale pühendatud ajalookonverentsi, kus ettekannetega astusid üles Tallinna Reaalkooli, Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.
Konverents oli väga sisukas ja meie õpilastele huvipakkuv. Konverentsist ja vabadussõjast räägivad poisid ka edaspidi ajalootunnis, kus tutvustavad klassikaaslastele Reaali Poissi Vabadussamba tähendust.