Mini Mesimumm 2018

Täppisteaduste võistlus kõige noorematele kooliõpilastele Mini Mesimumm 2018

Juba 9. aastat järjest on Haabersti Vene Gümnaasium korraldanud interaktiivset täppisteaduste võistlust "Mesimumm", mis on mõeldud 7.-9.klassi õpilastele. Sel aastal otsustati aga korraldada põnev võistlus ka Tallinna koolide kõige noorematele õpilastele.

19. aprillil toimus võistluse esimene voor. Kolmeliikmelised võistkonnad pidi interaktiivses keskkonnas vastama küsimustele, mis olid seotud matemaatika ja loodusõpetusega. Osalejad pidi toetuma üksteise teadmistele ja koos lahendama põnevaid probleeme. Mängus “Mini Mesimumm” osales 21 võistkonda nii eesti kui ka vene koolidest. Igas võistkonnas oli üks õpilane esimesest, teisest ja kolmandast klassist. 10 võistkonda, kes said kõige rohkem punkte, kutsuti Haabersti Vene Gümnaasiumisse finaalvooru.

3.mail toimus võistluse teine(finaal) voor Kõik meeskonnad, kes pääsesid edasi, olid juba võitjad. Koos vaadati põnevat teadusteatrit, kus noored teadlased näitasid maagilisi katseid. Põnev ja salapärane teadus paelus lapsi sedavõrd, et nad kinnitasid, et hakkavad loodaineid koolis hoolikalt õppima ning tulevikus oskavad ka ise teha nii ägedaid teaduskatseid.

Pärast teatrit oli aeg panna proovile võistkondade nutikust. Lapsed panid kokku oma teadmised ja loogilised mõtlemise oskust, et vastata Kahoot! keskkonnas vahvatele elulistele küsimustele. Kuna tegemist oli võistlusega, siis selgitati välja ka esikolmik. Esimese koha sai meeskond Juudi Koolist ning teise ja kolmanda koha sai Jakob Westholmi Gümnaasium. Kõik osalejad said põnevaid auhindu ja koos tähistati uute teadmiste omandamist uhke tordiga.

Täname Haabersti Linnaosa Valitsust projekti "Mini Mesimumm" toetamise eest!