Peatu! Vaata!Vendu!

Juba teist aastat korraldab Maanteeamet koostöös Politsei-ja Piirivalveametiga septembris koolide 5.-6. klasside õpilastele kampaania Vii teeületus uuele levelile! mille eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Liiklusõnnetuste statistika järgi on üheks riskigripiks just 7-13 aastased jalakäijad.

Haabersti Vene Gümnaasiumi 5.klassi õpilased võtsid osa markeerimisaktsioonist. Lapsed koos klassijuhatajatega valisid välja ohtlikud teeülestuskohad oma kooliteel. Koos leiti, et Õismäe teel on väga tihe autoliiklus ja seepärast peaksid lapsed olema eriti ettvaatlikud tee ületuskohtades. Varustatud kõikide abivahenditega, mindi Õismäe teele ning ülekäiguradade ette märgiti sõnum PEATU! VAATA! VEENDU!

Lapsed ise ütlesid, et on edaspidi ettevaatlikumad, kui ületavad teed. Loodame, et asfaldile märgitud sõnum tuletab meelde ka teistele lastele ja ka täiskasvanutele, et sõiduteele ei saa lihtsalt astuda. Tuleb iga kord veenduda, et autojuht on inimest märganud ja ka peatunud. Alles siis saab ületada teed ohutult.