Uus hooaeg lugemiskoer Riannaga

Meil on rõõm teatada, et eelmisel õppeaastal edukalt alanud Lugemiskoerte programm Haabersti Vene Gümnaasiumis käivitub taas. Huvilised said oktoobris registreeritud ja iganädalased lugemiskoera lugemisessioonid toimuvad novembri algusest mai lõpuni. Tiimi moodustavad koerajuht Inga Sild, 9-aastane kuldne retriiver Rianna ja kooliraamatukoguhoidja. Tagasiside eelmise aasta osalejate poolt oli positiivne ja huvi projektis osalemise vastu on jätkuvalt suur. Lugemist sõbraliku koera seltsis saavad keelekümbluse klassi õpilased harjutada eesti keeles ja tavaklassi lapsed vene keeles. Uuendatud teraapiakoera litsents käpas, käis Rianna oktoobris kooliraamatukogus tutvumas programmis osalevate 1. klassi lastega ja nende vanematega. Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige ja eestvedaja Maarja Tali tutvustas Lugemiskoerte programmi eesmärke, rääkis koerte kaasamise põhimõtetest erinevates tegevustes ja teraapiates ning vastas lapsevanemate küsimustele.

Koolipere väga ootab Riannat külla ja tänab vabatahtlikku koerjuhti Inga Silda pühendumise, oma aja panustamise ja suurepärase koostöö eest!

Tekst: Niina Rock
Fotod: Laura Nestor/EATKÜ