Virtuaalne olümpiaad

Viimasel ajal on märgatavalt kasvanud huvi varajase keelekümbluse vastu. Sel õppeaastal Haabersti Vene Gümnaasiumi varajase keelekümbluse õpetajad otsustasid korraldada loodusainete olümpiaadi, mis oleks mõeldud ainult varajases keelekümbluses õppivatele lastele.Ettevalmistusi oli palju: õpetajad valmistasid ülesandeid, projektijuht aitas kogu materjali vormistada virtuaalselt, infojuht tegeles tehnikaga, õppealajuhataja ja keelekümbluse koordinaator lahendasid korralduslike küsimusi.

Selgus, et koole, kus oleks varajane keelekümblus Tallinnas ei olegi väga palju. Kokku osales kaheksa kooli: Tallinna Humanitaargümnaasium, Pae Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna Kunstikool, Läänemere Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Haabersti Vene Gümnaasium.

Nii see päev jõudiski kätte.

29.oktoobril 2020 toimus varajasele keelekümblusele mõeldud loodusainete virtuaalne olümpiaad. Olümpiaad toimus esmakordselt ning oli mõeldud 2.-4. klasside õpilastele. Igast koolist osales 6 – liikmeline võistkond (kaks 2. klassi õpilast, kaks 3. klassi õpilast ja kaks 4. klassi õpilast).

Olümpiaadi eesmärgiks oli äratada õpilaste huvi loodusainete vastu ning muuta õpitegevus põnevaks ja mitmekesisemaks. Iga võistkond sai täitma olümpiaadi ülesandeid oma koolis, oma õpetajatega, erinevates veebikeskkondades: Wizer.me, Google Classroom.

Nii olid matemaatilised ülesanded, sai tehtud vikerkaare katseid, voolida tuttlinde, täita teste ning tegeleda funktsionaalse lugemisega.

Iga kool sain näidata oma tugevaid külgi.

Autasustamine toimus 30.oktoobril ka virtuaalselt. Kingitused jõudsid koolidesse samal päeval.

Meie kooli õpilased said kolmanda koha. Teisel kohal on Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ja meie olümpiaadi võitjateks osutusid Pae Gümnaasiumi õpilased. Palju õnne kõigile.