Mesimumm 2018 tulemused

2 voor

30 jaanuaril toimus interaktiivse täppisteaduste mitmevõitsluse Mesimumm 2018 teine voor. Oma teadmisi, nutikust ja meeskonnatöö oskust pani proovile 21 võistkonda. Teises voorus oli vaid üks ülesanne, mille täismahuline õige lahendus annaks 60 punkti. Mängu korraldajate poolt väljapakutud ülesanne osutus aga üldsegi mitte lihtsaks. Vaja oli mitte ainult teha rida arvutusi, vaid ka teatud järeldusi, et jõuda õige lahenduseni.

Kõige parem mängu tulemus oli 34 punkti. Paljud võistkonnad tegid vea juba arvutuskäigu alguses, mistõttu nende lahendus katkes 10-15 küsimuse juures. Teised võistkonnad esitasid täieliku samm-sammulise lahenduse.

Žürii kontrollis kõiki töid väga tähelepanelikult ja detailselt. Kui meeskond tegi esimesel etapil vea, siis kõik edaspidised arvutused kontrolliti võttes arvesse saadud uusi vastuseid. Kui mingil etapil oli meeskonnal loogiliselt ülesehitatud lahendus, mis vastas püstitatud küsimusele ja uute andmetega saadud arvutus oli tehtud õigesti, siis meeskond sai selle eest punkti.

Žürii valis välja viis parimat tulemust, mille saavutas 8 võistkonda.

Mängu finaalvooru, mis toimub Haabersti Vene Gümnaasiumis 10.märtsil 2018, kutsutakse võistkonnad:

• Paldiski Põhikooli võistkond paldiski1;
  • Gustav Adolfi Gümnaasiumi meeskond gag3;
  • Tallinna 53. Keskkooli meeskond 53k1;
  • Järveotsa Gümnaasiumi meeskond jarve1;
  • Smela Lütseumi Lider (Ukraina) meeskond smela1;
  • Juudi kooli meeskond jkool2;
  • Sofia Kovalenski Gümnaasiumi meeskond (Vilnius) vilnius1;
  • Haabersti Vene Gümnaasiumi meeskond hvg3.

1 voor

Eelmisel nädalal 15.-19.01.2018 toimus täppisteaduste mitmevõistluse Mesimumm 2018 I voor. Kokku osales 42 võitskonda 20 erinevast koolis. Esimese päeva teema oli bioloogia ja geograafia, teise päeva teema füüsika ja keemia, kolmanda päeva-matemaatika, neljandal päeval tegid osalejad ülesanded majanduse valdkonnast ja viiendal päeval tegid võistkonnad esitlusi inglise keeles teemal "Eesti Vabariik". Kõik võistkonnad ületasid edukalt finišijoone ja esikolmikus on kaks võistkonda Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja üks võistkond Paldiski Vene Põhikoolist. Palju õnne! Edasi teise vooru pääsevad kõik võistkonnad, kes ületasid 100 punkti piiri.