Projektipäev

Esimese veerandi viimane päev oli Haabersti Vene Gümnaasiumis ülekooliline projektipäev. Sel päeval õppimisid lapsed palju uut ja põnevat, kuid seekord mitte koolimajas, vaid sellest väljas. Mõned klassid jagasid, kus nad käisid ja mida nad õppisid:

  • Projektipäeva raames külastasid 8A, 8B ja 9A kl. õpilased Kesk- Eestit. Hommikul õpilased said jalutada Kikerdaja soodes. Peale seda me sõitsime Paidesse, kus asub Ajakeskus Wittenstein. 1,5 tunniga õpilased said täieliku ülevaate Eestimaa ajaloost läbi huumoriprisma. Ekskursiooni ajal lapsed mitte ainult puhkasid, vaid ka väga palju töötasid, konspekteerides kogu materjali, kuna ees neid ootab iseseisev töö ajaloos ja rühmatöö eesti keele tunnis.
  • 5.k ja 7.k kl. käisid Tartus. Seal külastasime Eesti Rahva Muuseumi ja Jääajakeskust.
  • 7a ja 7b klassi õpilased veetsid päeva KUMU muuseumis. Alguses tutvusime dekadentliku kunstiga ning hiljem rakendasime oma loovust keraamikatoas, kus valmistasime ja kujundasime keraamilised taldrikud.
  • 11a klass oli aga hoopis jäämurdjal "Suur Tõll". Ekskursioonipäeval oli väga hea ilm, mis tegi ekskursioonikogemuse veelgi toredamaks.
  • 1k klass veetis oma päeva Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Lapsed õppisid, kuidas vanal ajal tehti riideid. Täpsemalt vaadati linast riiet ja lambavilla. Õpilastel oli väga põnev, saime oma silmaga näha ja isegi proovida kammida linast oma kätega. Tund toimus eesti keeles, kui õnneks keelekümblusklassi õpilastel ei olnud arusaamisega raskusi ja kõigile väga meeldis.
  • 9b,5a ning ka 3a klassi õpilased õppisid , kuidas valmistatakse karamelli, millised on looduslikud värvained (näiteks rohelise värvi saadakse spinatist) ja saime isegi valmistada väikse karamelli ka endale.
  • 2k klass külastas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumit, kus lapsi ootas põnev programm "Rong see sõitis". Tuntud lastelaulu saatel tutvuti muusika ja teatri maailmaga.